DSC_0254Upomnij się o nas, Polsko!
9 września w O.K. Arsus odbył się koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Słowem i piosenką uczniowie złożyli należny hołd Niezłomnym Bohaterom podziemia antykomunistycznego.
Uczniowie Gimnazjum 132 z Oddziałami Integracyjnymi recytowali piękną i przejmującą poezję, opowiadając o losach Żołnierzy Niezłomnych.
Wybrane piosenki z płyt: ”Panny Wyklęte” i „Panny Wyklęte – Wygnane” wydanych przez Fundację Niepodległości wykonały absolwentki naszej szkoły: Dorota Błaszczyk i Kamila Banasiak oraz Pani Agnieszka Grzesik – nauczyciel muzyki oraz uczennica klasy 1a – Amelia Gruszczyńska. Całość uzupełnia i ilustruje prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Pawła Kiesia.
Wymowna scenografia, którą wykonał p. Wojciech Siwik, przyczyniła się do stworzenia niepowtarzalnego nastroju i klimatu programu „Upomnij się o nas, Polsko!”.
W programie występili także nasi uczniowie: Kasia Miernicka, Zuzia Woźniak, Julia Smoktunowicz oraz Szymon Siwik, Michał Orzyłowski, Oskar Lis, Szymon Jarmołowski i Michał Hemmerling.
To żywa lekcja historii. W programie opowiedziano o ludziach, dla których pojęcia: „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie były pustym sloganem, ale wartościami, którymi żyli na co dzień. Za nie oddawali swoje młode życie, niejednokrotnie w okrutnych męczarniach, poddawani brutalnym torturom. Dziś możemy i chcemy poznawać historię, którą nam skradziono na lata. Upominamy się o Was, Żołnierze Niezłomni! Pamiętać to nasz obowiązek!

Renata Kocełuch

Za zdjęcia dziękujemy p. Joanie Balcerzak