101_5807Nasze Gimnazjum po raz trzeci przystąpiło do programu „Żyj smacznie i zdrowo”.
winiary
W związku z tym oraz z okazji Dnia Dobrego Jedzenia nasi uczniowie przygotowali następujące „zdrowe akcje”:
1. Dzień Witaminy – w roli głównej jabłko jako smaczna i zdrowa przekąska dla zwycięzców w szkolnym quizie o zdrowym stylu życia.

2. Miks sałatkowy – zajęcia praktyczne z zakresu sporządzania pysznych i zdrowych sałatek. [link]

3. Ankieta żywieniowa przeprowadzona wśród wszystkich gimnazjalistów, której celem będzie sprawdzenie jakie nawyki żywieniowe mają nasi uczniowie.

4. Tablica informacyjna poświęcona tematyce zasad zdrowego żywienia – zbilansowanej i różnorodnej diecie – najlepszej dla gimnazjalistów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń.

[fot. A. Mizeracka]

W roku szkolnym 2014/2015 nasi uczniowie w ramach realizacji programu „Żyj smacznie i zdrowo” przygotowali lekcję o zdrowym żywieniu połączoną z degustacją zdrowych przekąsek. Warsztaty o zdrowym żywieniu były pracą konkursową jaką zgłosiliśmy do programu „Żyj smacznie i zdrowo”

Anna Mizeracka
Beata Sierańska