Legnica15 057W dniach 19 – 22 listopada 2015 r. w Legnicy odbył się XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej.
Wzięli w nim udział laureaci I i II miejsca eliminacji wojewódzkich z całego kraju. Województwo mazowieckie reprezentował uczeń naszej szkoły – Szymon Siwik z klasy IIIa. Żeby pojechać do Legnicy musiał wygrać konkurs w swoim regionie (Warszawa) i województwie. Udało mu się zająć I miejsce w obu eliminacjach. W Legnicy zakwalifikował się do ścisłego finału – 5 uczniów. Po wygłoszeniu dwóch oracji: 5-minutowej o Janie Karskim i jego niedokończonej misji, 7-minutowej na temat Kotliny Kłodzkiej i improwizacji zajął IV miejsce. Szymon zdobył również nagrodę specjalną przewodnika, wieloletniego Jurora Konkursu – Danuty Kukiz za walory turystyczno-krajoznawcze oracji.

Nauczycielka – opiekunka, Janina Romanowska, która przygotowała Szymona do wystąpień oratorskich, otrzymała również nagrodę za wierność konkursowi – po raz 17. udało się pojechać na finał Konkursu do Legnicy.

Gratulacje dla Szymona i jego opiekunki, która od wielu lat dba o poprawność językową i sugestywność wypowiedzi swoich uczniów, rozwija w nich zainteresowania trudną sztuką krasomówstwa.

[fot. Janina Romanowska]