20151110_19321610 listopada 2015 r. w Ośrodku Kultury Arsus odbył się wieczór literacki pod hasłem „Rok światła 2015 – światłocienie w poezji”. Wieczór poświęcony Powstaniu Warszawskiemu na podstawienie wspomnień Jerzego Malczewskiego [link]. Zapraszamy do krótkiej relacji przygotowanej przez p. Renatę Kocełuch.

„Światło i cienie w poezji Powstania Warszawskich Dzieci” zorganizowany został przez Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Żyrardów przy współpracy z OK Arsus. Głównym wydarzeniem wieczoru było spotkanie z autorem książek, poetą, powstańcem warszawskim, Panem Profesorem Jerzym Malczewskim. Nasi uczniowie: Szymon Siwik, Michał Orzyłowski, Szymon Jarmołowski i Zuzanna Kacprzycka czytali fragmenty wierszy oraz powstańczego pamiętnika autora. Kolejną odsłoną spotkania był konkurs literacki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla młodzieży i dorosłych, w którym wzięły udział: Małgorzata Chaber (2a), Zuzanna Kacprzycka (2a) i Aleksandra Górecka (1a).
Ola została laureatką II miejsca za wiersz „Ojczyzna”, Zuzia zdobyła miejsce III za utwór „Siedzi babina”.
Uczniom gratulujemy sukcesów, zaangażowania, pięknej postawy i godnego reprezentowania naszego Gimnazjum.

Renata Kocełuch

[fot. Renata Kocełuch]