RK1 RK25 grudnia uczennice naszej szkoły brały udział w II Festiwalu Poezji im. Zbigniewa Jerzyny. Spotkanie odbyło się w O.K. Arsus i poprowadziła je poetka Janina Wielogórska. Gościem honorowym wieczoru był syn Zbigniewa Jerzyny – Marcin, który wspominał ważne i ciekawe wydarzenia z życia ojca-poety.
Częścią uroczystości był także konkurs literacki im. Adama Mickiewicza. Małgosia Chaber (2a) zajęła I miejsce za swój utwór „Już biegnę”, wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Górecka (1a) i Patrycja Ołtusek (2b). W czasie obrad Jury czas gościom umilił występ Oli Góreckiej, Gabrysi Błaszczyk i Kasi Miernickiej – uczennic klasy 1a, które przedstawiły balladę Adama Mickiewicza.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości było wspólne kolędowanie.

Renata Kocełuch

[fot. R. Kocełuch]