PCz210 grudnia obchodzona jest rocznica podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i właśnie w tym dniu na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wartości zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (PDCP) stanowią ważny fundament dla kształtowania właściwych postaw w życiu prywatnym i zawodowym.
Obchody Tygodnia Praw Człowieka stały się okazją do przypomnienia o prawie, które posiada każdy z nas czyli prawie do ochrony prywatności i wizerunku.

Tydzień Praw Człowieka pozwolił nawiązać do realizowanego przez nasze Gimnazjum Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.  W klasach pierwszych przeprowadzono lekcje dotyczące ochrony wizerunku. Wykorzystano również materiały opracowane w ramach kampanii „Myślę, więc nie ślę” dotyczące sekstingu. W tych zajęciach również wzięli udział uczniowie klas pierwszych, a także uczniowie klasy 2b oraz 3a. Wszyscy obejrzeli film pt.: „Na zawsze”.  Kolejne działania w ramach Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” już w styczniu. Koordynatorem Programu jest p. Anna Lewandowska.

[fot. Anna Lewandowska]