1050-lat-chrztu-Polski10 marca w naszym Gimnazjum odbył się finał VI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej, którego organizatorem jest p. Dorota Mordak. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „1050 rocznica chrztu Polski. Powstanie i początki państwa polskiego do 1138 r.”.  Etap finałowy składał się z 2 części: testu oraz odpowiedzi ustnej. W finałowych zmaganiach wzięło udział 13 uczniów ze wszystkich gimnazjów naszej dzielnicy. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum. I miejsce zdobył Michał Orzyłowski (3a), II miejsce Maciej Gręda (2a) oraz Piotr Kwiatkowski (1a). Komisja przyznała też 2 wyróżnienia. Oficjalne wyniki VI Dzielnicowej Olimpiady Historycznej:
Michał Orzyłowski (Gimnazjum nr 132 z O.I.)
II miejsce ex aequo:
Adam Kaczkowski (Gimnazjum nr 131)
Alicja Pulikowska (Gimnazjum nr 131)
Maciej Gręda (Gimnazjum nr 132 z O.I.)
Piotr Kwiatkowski (Gimnazjum nr 132 z O.I.)
Mateusz Orzyszczuk (Gimnazjum nr 131)
Wyróżnienia zdobyli:
Oliwia Lesińska (Gimnazjum nr 131)
Agnieszka Rogowska (Gimnazjum nr 131)

Kierujemy podziękowania dla wszystkich nauczycieli ursuskich gimnazjów za przygotowanie uczniów i miłą współpracę. Szczególne podziękowania należą się komisji w składzie: p. Laura Elżanowska, Bożena Szmagaj (nauczycielki w LVI LO im. L. Kruczkowskiego) oraz p. Janusz Gutkowski (zastępca dyrektora w Szkole Podstawowej nr 4).
OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA UCZESTNIKÓW, A DLA LAUREATÓW GRATULACJE ZA OGROMNĄ WIEDZĘ I ZAANGAŻOWANIE.

Dorota Mordak