IMG_5171

Tradycją naszej szkoły stały się uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych i propagujące wiedzę o tych niezłomnych bohaterach podziemia antykomunistycznego. „Cześć i chwała bohaterom!” – to hasło tegorocznego programu artystycznego, który odbył się 04.04.2016 r. Tę niezwykłą lekcję historii dla swoich kolegów i koleżanek gimnazjalistów przygotowała „ekipa” pasjonatów. Przedstawili oni sylwetki m.in. rtm. Witolda Pileckiego, mjr. Zygmunta Szendzielarza, Danuty Siedzikówny – sanitariuszki z oddziału „Łupaszki”. Recytowali poezję, czytali wzruszające grypsy więzienne ppłk. Łukasza Cieplińskiego do żony i syna Andrzejka. Słowo mówione wzbogaciły piosenki „Jedna chwila” oraz „Pieśń Wiktorii” oraz prezentacja multimedialna z piosenkami Andrzeja Kołakowskiego.

Renata Kocełuch

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.