miłosny16 (12)16 maja odbył się XII Dzielnicowy Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej. Organizatorem Konkursu nieprzerwanie od 12 lat jest nasze Gimnazjum, a pomysłodawczynią pani Renata Kocełuch.
Od dwóch lat w konkursie biorą również udział uczniowie szkół podstawowych.
Miłość ma różne oblicza… Można kochać Ojczyznę, Boga, matkę, ojca, dziecko, kobietę, mężczyznę; a każde z tych uczuć jest jedyne i niepowtarzalne… Najpiękniej mówią o niej poeci…
Zapraszamy do zapoznania się z werdyktem Jury w skład, którego weszli: Barbara Konarska oraz Zbigniew Kozłowski – aktor Teatru Syrena [link]W kategorii szkoła podstawowa wzięło udział 6 uczniów. Decyzją Jury nagrodzono następujące osoby:
Zuzanna Seweryn (SP nr 4) – I miejsce
Wiktoria Zuba (SP nr 4) – II miejsce
Zofia Kościk (SP nr 4) – III miejsce
Wyróżnieni:
Weronika Borucholska (SP nr 4), Matylda Konowracka (SP nr 11), Aleksandra Sobierajska (SP nr 11)

W kategorii gimnazjum wzięło udział 12 uczniów. Decyzją Jury nagrodzono następujące osoby:
Szymon Siwik (G nr 132) – I miejsce
Weronika Grzymkowska (G nr 131) – II miejsce
Jakub Kupczak (G nr 131) i Miłosz Wszelaki (G nr 130) – ex eaquo III miejsce
Wyróżnieni:
Alicja Pulikowska (G nr 131), Małgorzata Chaber (G nr 132), Dorota Dulas (G nr 133)

Gratulujemy sukcesu!
Naszymi recytatorami opiekowały się panie: Janina Romanowska, Renata Kocełuch, Klaudia Gontarska.

[fot. R. Kocełuch]