IMG_0444Drugi dzień zielonej szkoły na pięknym Roztoczu pozwolił podziwiać walory przyrodnicze tej części Polski. Wycieczkowicze odwiedzili m.in. malowniczą dolinę rzeki Szum z charakterystycznymi małymi progami skalnymi, która tworzy rezerwat krajobrazowy i leśny. Drugą część dnia uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia Niemieckiego Obozu Zagłady w Bełżcu, w którym od marca do grudnia 1942 roku wymordowano około 500 tysięcy osób. Następnie turyści z Gimnazjum nr 132 podziwiali:  Aleję Dębów w Górecku Kościelnym – jedno z piękniejszych miejsc Roztocza. Górecko Kościelne leży w Puszczy Solskiej, w Roztoczańskim Parku Narodowym. Znajduje się tutaj piękny kościół, wspaniałe kapliczki oraz przepiękna aleja dębów. Mimo zmęczenia duże wrażenie zrobił Kamieniołom Babia Dolina w Józefowie – to właściwie całe pasmo kamieniołomów piaskowców i wapieni trzeciorzędowych. Przy drodze do kamieniołomów znajdują się fragmenty cmentarza żydowskiego. Kirkut powstał prawdopodobnie w 1725 roku i jest jednym z największych kirkutów na Lubelszczyźnie.

Tego dnia realizowane były kolejne zadania w ramach Programu „Twoje dane – twoja sprawa”.

Zapraszamy do galerii zdjęć: