Jpeg24 maja grupa uczniów z klasy 1a i 2a w ramach warsztatów Europa FM [link] poznawała tajniki pracy profesjonalnych reporterów radiowych. W grupie nie mogło zabraknąć redakcji gazety Kreatywni i Aktywni [link], która ma już za sobą spore doświadczenie dziennikarskie. Zajęcia rozpoczęły się warsztatami. Poprowadziła je Katarzyna Pilarska, dziennikarka radiowa, która była wydawcą najważniejszych pasm i audycji Programu 1. Kolejnym etapem było zebranie materiału. Mimo fatalnej pogody udało się przeprowadzić sondę uliczną na temat fake newsów i tego jak się bronić przed fałszywymi informacjami w internecie. Następnie przyszedł czas na montaż zebranego materiału. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który opracowała Julia Guz (2a) [link]. Nad przebiegiem programu czuwała p. Anna Lewandowska.
O naszym udziale w programie można również przeczytać na profilu fb Instytutu Spraw Publicznych [link] – serdecznie dziękujemy :)!