O nas
Poprzednia wersja strony:
Nasza codzienność
Nasz kanał YT – zapraszamyUżytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 5
W tym tygodniu: 537
W sumie: 146765

Na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLV/1081/2017 z dnia 16 marca 2017 r. Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi  od dnia 1 września 2017 r. zostało włączone do LVI Liceum Ogólnokształcącego
im. Leona Kruczkowskiego.

Miejscem realizacji obowiązku szkolnego uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 będzie obecna siedziba Gimnazjum przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Strona internetowa LVI LO im. L. Kruczkowskiego [link]

Zebrania z Rodzicami – zmiana godziny

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się
22 listopada 2017 r. (środa), o godz. 18.00,
a nie jak wstępnie planowano o godz. 18.30.
Od godziny 17.30 odbędą się indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

20170612_11170312 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach dotyczących praw obywatela, które odbyły się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Zapraszamy do relacji przygotowanej przez Sandrę Połeć (3b) oraz zdjęć z tych warsztatów.

 

Sprawozdanie z wycieczki do Naczelnego Sądu Administracyjnego (12.06.17 r.)

12 czerwca o godzinie 10:00 dotarliśmy całą klasą przed budynek Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od wyjaśnienia terminu „Naczelny Sąd Administracyjny”. Trzej panowie, wyjaśnili nam, że sąd ten sprawuje kontrolę nad funkcjonowaniem lokalnej i regionalnej administracji publicznej pod względem zgodności z Konstytucją RP, prawem unijnym i ustawami. Usłyszeliśmy jeszcze inne ciekawostki po czym weszliśmy do Czytelni Akt, jednego z najlepiej chronionych pomieszczeń. Potem zwiedziliśmy Bibliotekę, w której znajduje się ponad siedem tysięcy artykułów o tematyce prawnej i sądowej. Ostatnim naszym celem była Sala Rozpraw. Zafascynowani szklanymi schodach dotarliśmy do sali i zajęliśmy miejsca. Została dla nas odegrana inscenizacja rozprawy. Wszyscy poczuliśmy się jak na prawdziwym posiedzeniu sądu! Następnie wszyscy chętni mogli przymierzyć Togi Sądu Najwyższego. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.  Na końcu czekał na nas poczęstunek w postaci ciastek i wafelków oraz drobne upominki.

Wychodząc z wielkiego budynku, wszyscy stwierdziliśmy, że była to jedna z najbardziej udanych wycieczek.

                                                                                                          Sandra Połeć

[fot. R. Kocełuch]