W sumie: 204731

IMG_147119 czerwca ostatnia grupa uczniów tym razem z klas pierwszych, pod opieką wychowawców udała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wyjazdu oraz krótkiej relacji przygotowanej przez Magdaleną Bortniczuk i Karolinę Rosę, uczennic klasy 1a.

Sprawozdanie z wycieczki do NSA

19 czerwca 2017 roku pojechałyśmy wraz z naszą klasą oraz uczniami z klasy 1b oraz 1c do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który znajduje się przy ulicy Gabriela Boduena w Warszawie. W sądzie zwiedziliśmy m.in.: ciekawe archiwum, bibliotekę, w której znajduje się parę tysięcy książek, związanych z prawem.
             Zobaczyliśmy przykładową rozprawę i stroje dawnych i współczesnych prawników: sędziów, adwokatów, prokuratorów i radców prawnych . Mogliśmy także założyć togę i łańcuch sędziowski.
Na końcu zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, a potem dostaliśmy drobne upominki.
            Wycieczka bardzo nam się podobała i chętni odwiedzilibyśmy NSA ponownie. Wyjazd okazał się świetna okazją do poszerzenia wiedzy na temat pracy w sądzie.

Karolina Rosa i Magdalena Bortniczuk, kl. 1a