O nas
Poprzednia wersja strony:
Nasza codzienność
Nasz kanał YT – zapraszamyUżytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 5
W tym tygodniu: 537
W sumie: 146765

Na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy nr XLV/1081/2017 z dnia 16 marca 2017 r. Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi  od dnia 1 września 2017 r. zostało włączone do LVI Liceum Ogólnokształcącego
im. Leona Kruczkowskiego.

Miejscem realizacji obowiązku szkolnego uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 będzie obecna siedziba Gimnazjum przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Strona internetowa LVI LO im. L. Kruczkowskiego [link]

Zebrania z Rodzicami – zmiana godziny

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się
22 listopada 2017 r. (środa), o godz. 18.00,
a nie jak wstępnie planowano o godz. 18.30.
Od godziny 17.30 odbędą się indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

20170621_11401421 czerwca chętni uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Pod opieką p. Renaty Kocełuch udali się na Powązki Wojskowe gdzie zapoznali się z pracami archeologicznymi w Kwaterze Ł zwanej Łączką. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz relacji przygotowanej przez Michała Charlaka, ucznia klasy 1a.

 

            21 czerwca 2017 r. odbyła się wycieczka na Powązki Wojskowe w Warszawie. Uczestniczyła w niej grupa uczniów klasy 1A, 1B i 1C. Celem wyjazdu było zapoznanie się z pracami archeologicznymi w Kwaterze Ł zwanej Łączką i poznanie tego miejsca.
            Na cmentarz dotarliśmy o godz. 11.00. W trakcie wędrówki przez nekropolię widzieliśmy groby wielu znanych Polaków, m.in. Danuty Szaflarskiej. Zobaczyliśmy także pomnik poświęcony ofiarom katastrofy w Smoleńsku.
            Następnym, głównym etapem naszej wycieczki była Kwatera Ł. Pod opieką przewodniczki mogliśmy wejść na teren Łączki. Pani przybliżyła nam historie tego miejsca i wydarzeń z nim związanych. Wytłumaczyła nam, jak wyglądało „chowanie” Polaków w tym miejscu.
            Później udaliśmy się do miejsca, w którym przechowywane są kości bohaterów wykopane z ziemi. Mogliśmy zobaczyć szczątki osób, które zginęły za swoją ojczyznę. Był to dla nas czas zadumy i przemyśleń na temat Żołnierzy Wyklętych.
            Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie grobów żołnierzy, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.
             Dla mnie ten wyjazd był niezwykłym przeżyciem, czasem, podczas którego dowiedziałem się więcej na temat antypolskiego działania komunistów i ich metod walki z obrońcami wolnej Polski. Odwiedzenie tego miejsca polecam osobom, które chciałyby się dowiedzieć więcej na temat naszej historii i niezłomnych bohaterów.

Michał Charlak, 1a

[fot. R. Kocełuch]