Miejscem realizacji obowiązku szkolnego uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 będzie obecna siedziba Gimnazjum przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Zebrania z Rodzicami – zmiana godziny

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się
22 listopada 2017 r. (środa), o godz. 18.00,
a nie jak wstępnie planowano o godz. 18.30.
Od godziny 17.30 odbędą się indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w LVI Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowkiego była pierwszą wspólną uroczystością uczniów liceum oraz uczniów wygaszanego Gimnazjum nr 132 z Oddziałami Integracyjnymi. Pani Beata Żeromska, od 1 września Dyrektor LVI LO powitała wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Podkreśliła, że w historii szkoły sytuacja wspólnej nauki gimnazjalistów i licealistów miała już miejsce. W 1944 roku prowadzono tajne nauczanie w gimnazjum i liceum.
W uroczystości wziął udział Pan Wiesław Krzemień, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Pan Burmistrz życzył wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Dodał, że w najbliższym czasie teren wzbogaci się o nowoczesne zaplecze sportowe, które będzie służyło młodzieży zarówno ze szkół średnich jak i nowobudowanej szkoły podstawowej.
Początek roku szkolnego stał się również okazją do wyróżnienia uczniów liceum za udział w konkursie na najlepiej zarządzaną firmę. Konkurs odbył się w ramach zajęć „Business play”. Nagrody wręczyła Pani Beata Byer oraz Pani Dyrektor.

Anna Lewandowska