Miejscem realizacji obowiązku szkolnego uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 będzie obecna siedziba Gimnazjum przy ul. Dzieci Warszawy 42.

Zebrania z Rodzicami – zmiana godziny

Serdecznie zapraszamy na zebrania, które odbędą się
22 listopada 2017 r. (środa), o godz. 18.00,
a nie jak wstępnie planowano o godz. 18.30.
Od godziny 17.30 odbędą się indywidualne spotkania z nauczycielami przedmiotów.

20 września uczniowie Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Wyjątkowy gość, Pan Rafał Dobrowolski – Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław” [link] – przybliżył młodzieży bohaterów Powstania Warszawskiego oraz ich walkę o wolność. Nasz gość, tak jak walczący w Powstaniu żołnierze „Radosława” ubrany był w panterkę, z biało-czerwoną opaską na rękawie. Uczniowie mogli również zobaczyć broń, którą do walki z Niemcami używali Powstańcy. Jeszcze w czasie Powstania Warszawskiego Hitlerowcy rozpoczęli ogromną akcję wysiedlania ludności Warszawy. Warszawiacy trafiali do obozów przejściowych. Taki obóz znajdował się na terenie Ursusa. Pan Dobrowolski zwrócił uwagę na ten fakt i przypomniał o pomniku, który znajduje się przy ul. Traktorzystów.
Dziękujemy za tę żywą lekcję historii, która przybliżyła młodzieży atmosferę tamtych dni i upamiętniła bohaterów, którzy dla wolnej Polski poświęcili życie.
Pan Rafał Dobrowolski przybył do naszej szkoły na zaproszenie p. Renaty Kocełuch, a Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”, której jest członkiem, prowadzi historyczną działalność badawczą i edukacyjną oraz promuje postawy patriotyczne.

Anna Lewandowska