Dzielnica Ursus w działaniach promujących zagadnienia związane z ochroną danych osobowych wiedzie prym w Warszawie. Świadczą o tym sukcesy odnoszone przez nasze szkoły realizujące ogólnopolski Program edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa”. W siedmioletniej historii programu, pierwszym gimnazjum w Polsce nagrodzonym Złotym Piórem było właśnie ursuskie Gimnazjum nr 132. Ubiegłoroczna edycja dla Gimnazjum nr 132, które otrzymało dodatkowo tytuł Lidera Programu, ponownie zakończyła się sukcesem. Podejmowane działania i kolejny nasz autorski projekt ZAdane dane został nagrodzony III miejscem.Program cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. W tym roku do jego realizacji zgłosiła się rekordowa liczba szkół z całej Polski. Każdą edycję programu rozpoczyna seminarium. Drugi dzień szkolenia to warsztaty, podczas których prezentowane są konkretne projekty zrealizowane przez placówki oświatowe i nagrodzone w organizowanym przez GIODO konkursie na najlepszą inicjatywę edukacyjną.

Prowadzenie warsztatów dla nauczycieli przybyłych ze szkół z całej Polski to ogromne wyróżnienie dla koordynatora Programu. To również wyróżnienie dla całej szkolnej społeczności. O tym jaką wartość dodaną ma realizacja Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” świadczą przede wszystkim opinie samych uczniów. Tym razem do udziału w warsztatach Anna Lewandowska, zaprosiła uczniów, którzy opowiadając o przebiegu realizacji projektu ZAdane dane przekonywali nauczycieli z całej Polski,  że nauka zagadnień związanych z ochroną danych osobowych wcale nie musi być nudna. Wybór uczniów, obecnie przedstawicieli klas gimnazjalnych LVI LO nie był trudny. W grupie znaleźli się m.in. ci uczniowie, którzy w poprzednich latach, jeszcze jako uczniowie szkoły podstawowej brali udział w organizowanych o tej tematyce konkursach dzielnicowych. Wanda, Natalia, Oliwia, Ola oraz Alan i Łukasz wspierając prelekcję koordynatora wspaniale się zaprezentowali. Wystąpienie w każdej grupie warsztatowej było nagradzane gromkimi prawami, a podczas przerw nauczyciele podchodzili i gratulowali naszej młodzieży. Na uczniach spoczywała duża odpowiedzialność i ważne zadanie, z którego mimo towarzyszącego stresu wywiązali się wzorowo. Było to nowe doświadczenie dla uczniów drugiej klasy gimnazjum, które sami prelegenci ocenili jako bardzo miłe. Możemy być dumni z młodzieży uczącej się w naszej dzielnicy.

Anna Lewandowska

Jedna odpowiedź na „Uczniowie Gimnazjum prowadzili warsztaty dla nauczycieli