NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE UNIJNYM
„BLIŻEJ RYNKU PRACY-
ZINTEGROWANY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO ZIT WOF”

[RODO] KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Projekt „Bliżej rynku pracy – Zintegrowany System Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF” jest współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Będzie realizowany m.in. w szkołach gminy Otwock w okresie od 1 września 2017 r. do 30 czerwca 2019 r.

Celem Projektu jest podniesienie wśród uczniów kompetencji w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy, a poprzez to zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia.

W ramach Projektu zostaną zrealizowane m. in. takie działania jak:

• Zajęcia, warsztaty z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w klasach gimnazjalnych (umiejętności planowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej)
  • diagnoza potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, testy kompetencyjne określające indywidualne predyspozycje zawodowe uczniów; omówienie wyników badań;
  • spotkania informacyjne z uczniami i ich rodzicami, nauczycielami dotyczące tematyki planowania drogi edukacyjno-zawodowej uczniów, rozpoznania lokalnego rynku pracy, oferty szkół ponadgimnazjalnych;
  • indywidualna praca doradcza, konsultacje z uczniem i rodzicem,
  • spotkania, prelekcje, pogadanki z przedstawicielami różnych zawodów, szkół wyższych, Urzędu Pracy, OHP i in
  • Tworzenie szkolnych Punktów Informacji i Kariery (PIK1 i PIK2) dla uczniów
  • wyposażenie PIK1/PIK2 w sprzęty i materiały oraz narzędzia dydaktyczne;
  • Szkolenie nauczycieli (uzyskanie lub podnoszenie kwalifikacji doradców edukacyjno-zawodowych)
  • współpraca szkół z klasami gimnazjalnymi z otoczeniem społeczno-gospodarczym – tworzenie forum współpracy „Bliżej rynku pracy”
  • wycieczki zawodoznawcze, warsztaty prowadzone przez przedsiębiorców i pracowników HR w firmach, warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych uczelni wyższych, współpraca ze szkołami zawodowymi
  • Uruchomienie i wdrożenie platformy internetowej iPed zawierającej treści z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego przeznaczone dla uczniów, rodziców oraz osób prowadzących zajęcia z doradztwa zawodowego w szkole.

Osoba koordynująca projekt w  szkole: Jolanta Kwasiborska-Suchecka

Plakat Projektu [link]